Kas yra domenas?

Domenas – tai raidžių, skaičių ir ženklų kombinacija, identifikuojanti internetinę svetainę. Kitaip tariant – tai yra internetinės svetainės adresas ir kartu pavadinimas.

Interneto svetainės vardas – tai pirmas žingsnis. Sekantis – svetainės talpinimo paslaugos. Dažniausiai hostingo kompanijos teikia tas paslaugas kartu. Norint sukurti interneto svetainę – reikia šitų dvejų dalykų. Kitais žodžiais – kur laikysime puslapį ir kaip jį pavadinsime.

Talpinimo paslauga, kaip tokia, reikalinga viena. Tai savotiška dėžė su Jums paskirta vieta. Ten laikysime savo tinklalapį. Domenų gali būti keletas. Kiek norėsite turėti svetainių – tiek Jums reikės domenų.

Kai turime talpinimo planą ir domeną – galime pradėti kurti interneto svetainę ir su ja dirbti. Kelti jos reitingą ir lankomumą. Kuo aukštesnės pozicijos – tuo daugiau klientų. Bet apie tai vėliau. Grįžkime prie pavadinimo.

Domeno vardus mes skirstome į kelias kategorijas. Keyword domain – domenas sudarytas iš raktažodžių ir brand name domain – interneto svetainės vardas kaip prekinis ženklas (brendas).

Keyword domain – domenas iš raktinių žodžių

Kaip tas veikia paaiškinsime naudodami pavyzdį. Jūs teikiate paslaugą, tarkim parduodate batus. Jūsų veiklos logiškiausias pavadinimas bus – batų pardavimas arba prekyba batais. Tas ir yra tie raktažodžiai. Domenas sudarytas iš raktažodžių skambės kaip www.batupardavimas.lt arba www.prekybabatais.lt

Pavadinimas sudarytas iš raktinių žodžių yra labai lengvai įsimenamas ir puikiai draugauja su paieškos sistemomis. Turime nemažai patirties su tokiais vardais ir žinome, kad Google tai tikrai mėgsta…

Brand name domain – domenas prekinis ženklas (pavadinimas)

Dar vadinamas kaip brandable domain arba business domain. Su šitais dalykais situacija sudėtingesnė. Grįžtam prie pavyzdžių. Įsivaizduokime, kad parduodame tuos pačius batus. Batų pardavimo įmonę pavadinam UAB Batuva. Tada domenas skambės kaip www.batuva.lt

Tokie domenai yra trumpi, bet sudėtingai įsimenami. Taip pat tokį vardą sudėtingiau iškelti paieškos sistemose. Tačiau kai vardas reklamuojamas labai ilgai – jis tampa skambiu prekinių ženklu (brendu). Toks vardas – finale skamba unikaliai ir labai stipriai.

Apibendrinus, galima rekomenduoti raktinių žodžių domenus. Skamba paprastai ir aiškiai. Gerai įsimenami ir lengviau iškeliami paieškos sistemose. Tad gerai pagalvokite prieš registruodami tinklalapio vardą, neskubėkite.

Jeigu turite klausimų – skambinkite mums ir mes padėsime Jums išsirinkti ir užregistruoti domeną. Taip pat galime pasiūlyti unikalių variantų. Atsiminkite, geras interneto svetainės vardas – puiki verslo pradžia.

Rašyti komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas. Būtini laukeliai yra pažymėti *