Kiek kainuoja geras domenas?

Kiek kainuoja geras domeno vardas? Iš tikrųjų – dalykas labai abstraktus, bet iš esmės lengvai paaiškinamas. Kiekvienas daiktas turi savo vertę. Taip pat ir geras domenas gali kainuoti „gerų pinigų“.

Kiek kainuoja domenas?

Pradėkime nuo to, kad kiekvienas domenas turi pradinė savikainą. 2019 metais standartinė .lt domeno savikaina neviršija 10 eurų. Jeigu Jūs radote tinkanti sau gerą domeną tiesiai iš domenų registravimo paslaugų tiekėjo – Jums velniškai pasisekė. Griebkite ir negalvokite.

Sekantis dalykas – dauguma gerų domenų jau yra išpirkti. Jeigu domenas yra naudojamas versle – dažniausiai apie jį galima pamiršti. Retas verslo savininkas yra pasiruošęs parduoti savo vardą. Ypač jeigu jo verslas yra pelningas.

Jeigu domenas yra rezervuotas perpardavimui ir Jums jo reikia – čia prasideda įdomiausia dalis…

Nuotraukos iš įvairių domenų pardavimo svetainių.

Derybos

Dažniausiai „domaineriai“ (prekeiviai domenais) konkrečių kainų nenurodo. Ir tai yra normalu. Čia taikoma „spėliojimo“ strategija. Savotiškas aukcionas. Kitaip sakant, įvertinama „kaip stipriai“ pirkėjui reikalingas domenas. Kiek jis pasiruošęs už jį sumokėti.

Iš kitos pusės – prekeiviai domenais dažniausiai jau žino apytikslią domeno kainą, bet per tokį žaidimą galima gerokai ją užauginti. Aišku, su sąlyga, kad turi kelis klientus vienam domenui (arba kelis „užšaldytus“ pasiūlymus).

Tokiais atvejais – iš pirkėjo pusės toks žaidimas yra pavojingas. Pirkėjas nežino koks buvo konkurento pasiūlymas. Jeigu jis atsisako domeno ir prieš jį kainą buvo pasiūlęs kitas žmogus – domenas parduodamas jam. O domenai kurie įkrito į verslininkų rankas, kaip buvo parašyta aukščiau – yra „uzmarinuojami“ ilgam laikui.

Kartais domeno kaina yra aiški kaip diena. Galima gan tiksliai pasakyti, kad koks nors www.mesainis.lt arba www.kava.lt tikrai nekainuos 50 ar net 500 eurų. Kaina bus žymiai aukštesnė ir sieks tūkstančių eurų.

Ar prekeiviai žaidžia sąžiningai?

Kai kuriais atvejais domenų rezervacija atrodo gan žiauriai (iš pirkėjų pusės). Tačiau tai yra verslas. Verslas, kurį pradėti ir išlaikyti kainuoja pinigų. Toks „biznis“ turi loterijos atspindį. Kartais pasiseka, o kartais domenus tenka pratęsti dar metams.

Prekyba domenais dažnai traktuojame kaip savotišką interneto kokybės „filtrą“. Toks „filtras“ padeda formuoti gražų ir kokybišką internetą. Kitaip sakant – tas kas gali sau leisti investuoti pinigus į gerą vardą, ant jo tikrai sukurs kažka vertingo. Dar kitu kampu – geri dalykai kainuoja…

Iš trečių rankų

Grįžtant prie sąžiningumo ir žiaurumo – esame patys susidūrę su tokiomis situacijomis, kai vienam ar kitam projektui reikėjo gauti būtent tokį (užsakytą) vardą o ne kažkokį kitą ir už tą vardą teko mokėti nemažus pinigėlius. Viskas vardan to, kad domenas pasiektų savo užsakovą. Taip pat esame gavę kai kurių domenų konkrečias kainas ir derybos buvo tiesiog neįmanomos. Pardavėjas net neatsakinėjo į žinutes.

Į žinutę ar yra parduodamas www.sodybos.lt domenas savininkas atsakė teigiamai. Paskui nurodė jo kainą – 5000 eurų. Į mūsų bandymą dėrėtis – nereagavo. Žiūrint į situacija blaiviai – teisingai pagarė. Žiauru, bet realu.

Kartais pokalbiai su pardavėjais būna labai trumpi…
Apibendrinimas

Domenų rinka – yra labai „plonas“ dalykas. Galima laimėti, galima ir pralošti. Kartais pirkėjo reikia ieškoti, o kartais jis ateina pats. Kai pirkėjo ieškai – didelės kainos negausi. Kai pirkėjas ateina pats – yra šansas. Domenų rezervavimo ir pardavimo verslas – yra savotiškas azartinis (nemažai kainuojantis) žaidimas.

Ką mes galime pasakyti pradedantiems verslininkams kurie ieško gero domeno vardo? Čia mes turbūt vėl pasikartosime. Suradote? – Griebkite, kol to nepadarė kažkas kitas. Tai yra konkurencija. Tai yra realybė.

Rašyti komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas. Būtini laukeliai yra pažymėti *